Član AK “Trepča”, Jovan Denović, osvojio je prvo mesto na Prvenstvu Srbije, održanom proteklog vikenda u Beogradu. Denović je prvi istrčao trku na 800 metara – disciplinu za koju se, kako sam ističe, specijalizuje. Uskoro bi trebalo da dobije i poziv za nastup u dresu reprezentacije Srbije na Prvenstvu Balkana, u Turskoj, od 8. do 9. februara.

“Znao sam da sam spreman i da mogu da pobedim. Od starta sam nametnuo neki svoj jak ritam i tako sam i završio,” kaže ovaj osamnaestogodišnjak u kratkoj izjavi za Alternativnu.

“Sa obzirom na to da smo u pripremnom periodu za sezonu na otvorenom, i da nismo dizali formu za ovu trku – prezadovoljan sam,” ističe, takođe.

Zahvalan je atletičarima iz kluba sa kojima trenira, kao i treneru Nenadu Denoviću.

Mladi atletičar učestvovao je u trci i na 1.500 metara, gde je, kako objašnjava, u samom finišu ostao bez medalje i zauzeo četvrto mesto.

Mladi atletičari sa Severa ekipni prvaci Srbije u krosu!

Prvi Pazarski polumaraton: Sedamnaestogodišnji Mitrovčanin među najbržima